ظروف چوبی فروش عمده و خرد ظروف چوبی راش گردو رابر

ظروف چوبی از جدیدترین مدل‌های ظرفی هستند که به بازار آمده و با استقبال زیادی از طرف مردم روبرو شده است. این ظرف‌ها برخلاف بقیه ظرف‌های پذیرایی زرق و برق زیادی ندارند ولی در عین سادگی بسیار شیک و زیبا و دوست داشتنی هستند. حتی شاید دلیل این محبوبیت ریشه در طبیعی بودن و سادگی این ظروف زیبا داشته باشد.

مزایای استفاده از ظروف چوبی راش گردو رابر

  • ظروف چوبی کاملاً تجزیه پذیر می‌باشند.
  • در فرایند تولید ظروف چوبی از مواد شیمیایی خطرناک و رنگ‌های مصنوعی استفاده نمی‌شود.
  • ظاهر زیبای ظروف چوبی برای سرو تمام غذاها مناسب است.
  • ظروف چوبی  ذاتاً خاصیت ضد میکروبی دارند.
  • ظروف چوبی از وزن بسیار سبکی برخوردار بوده و ضد لکه می‌باشند.

مراقبت‌های ظروف چوبی

ابتدایی‌ترین اصل در افزایش طول عمر ظروف چوبی تمیز و پاکیزه نگه‌داشتن آن‌ها پس از هر بار استفاده است.

از خیساندن چوب در آب برای تمیز کردن آن‌ها اجتناب کنید زیرا این کار باعث باد کردن و صدمه دیدن چوب می‌شود و سبب می‌شود چوب تاب بردارد و شکل و فرم طبیعی خود را از دست بدهد.

روغن کاری

ظروف چوبی روغن کاری یکی دیگر از عواملی است که افزایش ماندگاری و طول عمر چوب را تضمین می‌کند.

اگر از ظرف چوبی خود به‌طور روزانه استفاده می‌کنید هر هفته آن‌ها را روغن کاری کنید در غیر این صورت این کار را ماهی یک بار انجام دهید.

خط و خش روی ظرف چوبی 

اگر ظرف و یا تخته گوشت چوبی شما بر اثر استفاده‌ی مداوم خط و خش برداشته است می‌توانید پس از تمیز کردن سطح آن با سمباده‌ی نرم این خط و خش و لکه‌ها را از بین ببرید و پس از پاک نمودن خاک و براده‌ی چوب با دستمال نمناک اقدام به چرب کردن آن با روغن نموده تا روغن جذب بافت چوب شود.

ترجیحاً از روغن‌های بی بو برای این کار استفاده نمایید. روغن زیتون بی بو و روغن‌های خوراکی از بهترین گزینه‌ها برای روغن کاری چوب است.

 

ظروف چوبی

 

بایدها و نبایدهای استفاده از ظرف چوبی

ظروف چوبی خود را در دمای بالا مثل مایکروفر و ماشین ظرفشویی نگذارید زیرا این کار سبب خشک شدن، تاب خوردن، ترک برداشتن و عمر کوتاه ظروف چوبی خواهد شد.

داخل ظرف چوبی غذاهای بیش از حد داغ و مایعات نریزید زیرا ظروف چوبی برای سرو انواع سالادها طراحی شده‌اند.

ظروف چوبی را داخل یکدیگر قرار ندهید. اگر مجبورید کاسه‌ها را داخل یکدیگر قرار دهید از دستمال کاغذی میان هر دو کاسه استفاده کنید تا از بروز رطوبت جلوگیری نمایید.
ظروف چوبی را در محلی کاملاً خشک قرار داده و از تهویه هوا در آن مکان اطمینان حاصل نمایید.

 

تولید کننده ظروف چوبی, صنایع دستی چوب, ظرف چوب, ظروف چوبی, فروش عمده ظروف چوبی

راش

رویشگاه طبیعی این درخت در کشورمان، سرتاسر جنگل‌های شمال ایران – حوزهٔ خزر – و معمولاً در مناطقی از آن است که بالاتر از ارتفاع ۷۰ متری از سطح دریا باشد.

راش، درختی است بلند که ارتفاع آن ۳۵ متر و قطر تنهٔ آن به ۱۵۰ سانتیمتر. می‌رسد و وزن مخصوص آن حدود ۰٫۶۷ است گاهی جنگل‌های نسبتاً خالص و یکدست از این درختان به وجود میاید که با تنه‌های صاف، مستقیم، استوانه‌ای و پر چوب مشخص می‌شوند.

راش، نسبت به خشک شدن و یخ زدگی بسیار حساس است و در برشی شعاعی بسیار زیباست. این چوب وقتی بخار می‌بیند، به رنگ قرمز روشن در میاید و شبیه چوب گلابی می‌شود. رنگ درونی و برونی چوب راش تقریباً یکنواخت و به رنگ صورتی کمرنگ تا پررنگ است و در مجموع چوبی نیمه سخت، همگن، راست تار، خوشکار قابل تورّق و بسیار مناسب برای صنایع روکش سازی است.

از آنجا که دارای دوام زیاد و قابلیت تحمل فشار قابل ملاحظه‌ای است، از آن برای ساخت ابزار و ادوات کشاورزی استفاده می‌شود. از این چوب برای کارهای خراطی ، ساخت پایهٔ آباژور ، قاشق آشپزخانه ، چوب لباسی و نیز برای کارهای کنده کاری و معرق کاری و… استفاده می‌شود.