مراحل رنگ کردن چوب | آماده سازی چوب برای نقاشی یا حفاظت در پایان |

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب

۱٫آماده سازی چوب برای نقاشی

شما ممکن است فکر نکنید از پیاده روی و شاید دوچرخه سواری کنید، چوب نقاشی در رده «کاری که واقعا آسان است» باشد. این ممکن است اگر چوب شما نقاشی به یک انبار قدیمی متصل است. با این حال، هنگامی که برای رنگ کردن چوب، شما چند گزینه دارید: این کار را انجام دهید یا آن را مخفی کنید. شما باید تلاش خود را برای انجام بهترین کاری که می توانید انجام دهید، بنابراین با کمی صبر و تکنیک خوب می توانید چوب و هر حرفه ای را رنگ کنید.

۱_وقت خود را برای آماده سازی چوب برای نقاشی بردارید. این احتمالا بخش نادیده گرفته شده از چوب نقاشی است و از همه مهمتر مهمترین آنهاست. کار شما فقط به عنوان بوم است که بر اساس آن خلقت شما زندگی را می گیرد. رنگ، ترک ها، چاله ها، حفره ها یا دیگر نقاط ضعف در چوب را پر نمی کند و پس از خشک شدن آنها را پنهان می کند. در حقیقت، این نواقص احتمالا بیشتر آشکار خواهد شد.

۲_هر رنگ قدیمی از چوب را در صورت لزوم پاک کنید. اگر چوب مورد نظرتان رنگی باشد، قبل از افزودن یک کت جدید، این رنگ را از بین ببرید. یک چاقوی پلاستیکی را بردارید و به همان اندازه رنگ را از بین ببرید، بدون اینکه خیلی ناراحت شوید. نگران نباشید، قبل از انجام آماده سازی، قطعه های کوچک تر رنگ رنگ باقی مانده را ماساژ دهید.
به جاي آنکه سطح موجود بر روي لکه يا بر پايه روغن قرار گيرد، از ساير مواد شيميايي استفاده نکنيد. قطعه قطعه را تا حد ممکن از بین ببرید و سپس از یک محلول تری سدیم فسفات (TSP) برای تمیز کردن بقیه نقاشی و نقره استفاده کنید. شستشو خوب
اگر چوب خود را با یک لکه یا یک پایان درمان کنید، TSP را به چوب اعمال کنید. به جای تلاش برای حذف لکه و یا پایان دادن به کامل، تمرکز بر تمیز کردن و شیب آن (بیشتر در زمان شل کردن) به منظور رنگ به سطح متخلخل متصل به.

۳_در صورت امکان، تمام نکات و عمیق را با چوب با کیفیت چوب پر کنید. از چاقوی پلاستیکی انعطاف پذیر استفاده کنید و تمام زمینه های مورد نیاز را پر کنید. بهتر است در این مرحله بیش از اندازه استفاده نکنید. بعد از خشک شدن و سخت شدن، منطقه را ماساژ دهید، بنابراین لازم نیست که در این مرحله کامل باشید.
برای پر کردن خش های کوچک یا کم عمق، از spackle یا ترکیب مشترک استفاده کنید. صبر کن قبل از شستن به طور کامل خشک شود.
قسمت های کوچکی از ترک های بلند و عمیق. از یک مهره کوچکی از کلاهک استفاده کنید، خوب آن را صاف کنید. صبر کن قبل از شستن به طور کامل خشک شود.

۴_شن و ماسه سطح چوب را با سندبلاست درشت و خشک با شن و ماسه خوب است. شروع به شل کردن منطقه که در آن شما از بتونه یا پرکننده قبل از رفتن به بقیه سطح برای احساس حتی شروع کنید. با استفاده از یک شنگره مناسب برای این کار، چوب را با ۸۰ تا ۱۰۰ سندبلاست شن و ماسه شسته کنید و مطمئن شوید که هر رنگی که هنوز بر روی سطح است، حذف شود. برای خنک کردن سطح و آماده سازی آن برای آماده سازی اولیه، ۱۵۰ گرم یا بیشتر به پایان برسید. به یاد داشته باشید که کاغذ روغنی با دانه چوب، و نه بر خلاف آن، کار کند و ساندویچ برق را در حال حرکت نگه دارد.

Sander Orbital تصادفی: قدرتمند اما گران قیمت، نیاز به دیسک های سنگین.
ورق سندر: کمتر موثر، اما ارزان و با استفاده از کاغذ پوست معمولی. بهترین در سطوح مسطح
بلوک سندینگ: بسیار کارآمد است. به جز پروژه های کوچک و یا برای تکمیل لمس توصیه نمی شود.

۵_هر گرد و غبار یا بقایای چوب را با یک حوله پاک تمیز کنید. اگر یک خلاء دارید، چوب را به طور کامل از بین ببرید، سپس یک جارو با یک پارچه مرطوب نگه دارید. اگر خلاء نداشته باشید، گرد و غبار یا باقیمانده را با پارچه خشک پاک کنید و با پارچه ی مرطوب به پایان رسانید. صبر کنید تا چوب کاملا خشک شود
رنگ یا آغازگر به درستی به سطوح کثیف پایبند نخواهد بود. رنگ کار بهترین کار را انجام می دهد زمانی که سطحی که به آن اعمال می کنید تمیز باشد.

۶_نوار هر بخش از چوب را که مایل نیست رنگ نکنید. اگر بخواهید یک بخش از چوب را بدون نقاشی باقی بگذارید یا بخواهید یک قسمت از چوب را رنگ دیگری رنگ کنید، می خواهید از نوار استفاده کنید تا بخش هایی از چوب را که نمی خواهید نقاشی کنید را پوشش دهید. شما می توانید نوار مخصوص به کار گرفته شده برای رنگ لاتکس، مانند نوار قورباغه، در اکثر سخت افزار یا تعمیرات خانه را دریافت کنید. این نوع نوارها به خوبی به چوب متصل می شوند و طراحی شده اند تا به رنگ منافذ چوب ختم شود.
اگر بخواهید بخش هایی از چوب را بدون رنگ نقاشی کنید، می خواهید در این مرحله از آماده سازی نوار را خاموش کنید. اگر میخواهید رنگ های مختلف چوب را رنگ کنید، بعد از اینکه تمام چوب را پر کرده و نقاشی های خاصی را رنگ آمیزی کرده اید، می خواهید نوار را خالی کنید.

۷_چوب را بردارید آغازگر به رنگ کمک می کند تا یک ظاهر یکنواخت و غنی را در بالای چوب ببیند. چندین پوشش از آغازگر را برای حتی بیشتر در محصول نهایی خود اعمال کنید. اگر پرایمر دانه چوب را افزایش می دهد، قبل از کت اولیه از آغازگر، ماسه را با یک سندبلاست خوب درنظر بگیرید. (قبل از اعمال پوشش نهایی از آغازگر مطمئن شوید که قبل از اعمال پوشش پایدار بایستید.) در هنگام محاسبه زمان بین کت ها و همچنین تعداد کت ها، دستورالعمل های اولیه خود را دنبال کنید.
کدام یک از پرایمرهای رنگی باید استفاده کنید؟ از پرایمر خاکستری برای پوشش های تیره تر رنگ و پرایمر سفید استفاده کنید.

آیا باید از آغازگر بر پایه روغن یا لاتکس استفاده کرد؟ برای چندین سال، متخصصان نقاشان را به استفاده از یک آغازگر بر پایه روغن بر روی چوب و به دنبال آن رنگ با رنگ لاتکس تزریق کردند. این منطق به آرامی روی سرش قرار می گیرد. پرایمر بر پایه روغن بهتری نسبت به چوب دارد، اما همچنین کمتر از پراکنده لاتکس انعطاف پذیر است، به این معنی است که بیشتر در معرض ترک خوردگی است.به خصوص اگر نقاشی در خارج از منزل نقاشی می کنید، پرایمر لاتکس احتمالا بهترین شرط بندی شماست. بجز نوع رنگی که می خواهید استفاده کنید به طور خاص نیازمند آغازگر مبتنی بر روغن است، برای اغلب موارد از Primer مبتنی بر لاتکس استفاده کنید.
آیا شما باید یک پرایمر اسپری یا آغازگر برس استفاده کنید؟ این مسئله بیشتر مربوط به اولویت است. اسپری ساده تر و سریعتر است، اما معمولا برای پوشش خوب، چندین کت را نیاز دارد. مسواک زدن آهسته تر و سخت تر است، اما لاغر تر و حتی لایه ای از پرایمر ایجاد می کند که بر روی آن رنگ می کند.

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب

۲٫نقاشی چوب

۱_نوع رنگ خود را انتخاب کنید بسیاری از کارهای خانه رنگ امروز بر رنگ لاتکس (آب) متکی هستند. به غیر از چندین سناریو، این احتمالا نوع رنگی است که میخواهید در مورد چوب استفاده کنید.

جایگزین ها و افزودنی ها:
رنگ روغن: یک کت با دوام بسیار مناسب برای موارد بسیار مورد استفاده. خشک کردن آهسته، ترک علامت های برس کمتر.
تهویه یا انبساط: این را به رنگ لاتکس اضافه کنید تا مانع خشک شدن و کاهش علامت های قلم مو شود.

یک نوع شین برای رنگ خود انتخاب کنید. شین یا براق، مقدار نور است که در رنگ شما منعکس شده است. هنگامی که در معرض نور قرار می گیرد، رنگ های پر از براق ظاهر می شوند، در حالی که رنگ های مات نور را جذب می کنند و پراکندگی را پنهان می کنند. هنگام انتخاب رنگ، به دنبال توصیف های شاین و خرید به ترتیب.
انواع رایج شاین:
تخت: عدم انعکاسی به خوبی برای پنهان کردن نواقص
مات: کمی بازتابنده است. به راحتی تمیز تر از تخت، اما نه به اندازه بیشتر رنگ های بازتابنده.
تخم مرغ، ساتن: به طور فزاینده بازتابنده. این به شدت متفاوت از تولید کننده متفاوت است.
نیمه براق، براق: شفاف ترین و با دوام ترین.

۲_هر نوع رنگی که انتخاب می کنید، از رنگ و قلم های با کیفیت بالا استفاده کنید. این کار با نقاشی ارزان نمی شود؛ هر پس اندازی که با انتخاب رنگ ارزان تر دریافت می کنید، هنگامی که رنگ مورد نظر انجام می شود و شما نیاز به خرید لوازم برای یک پروژه کاملا جدید دارید، غرق خواهید شد.
بعضی از مردم ممکن است وسوسه شوند از قلم مو برای پروژه های خود استفاده کنند، اما قلم های فوم باعث می شود تا نقاش کمتر نفوذ و حباب های بیشتری را نسبت به برس های برسد. قلم مو محکم با کیفیت بالا باید برس فوم را از آب بیرون بکشید.

۳_رنگ خود را با رنگ بگذارید. در حدود یک سوم نقاشی خود را به رنگ انتخاب شده خود ببرید. رنگ پاش را در قسمت سطل رنگ ضربه بزنید، رنگ پاش را ۱۸۰ درجه بچرخانید و طرف دیگر پدال را در مقابل سطل قرار دهید. شما باید یک قلم کاملا لود شده با رنگ مناسب برای پوشش خوب داشته باشید.

۴_با یک قلم لود شده، از بالای چوب شروع کنید و حرکت کنید. قلم مو به طور مساوی با سکته مغزی کوتاهتر استفاده کنید. این تا سه بار تا چهار بار تکرار شود تا یک بخش از چوب شما کاملا پوشیده شود. سعی نکنید که رنگ بین کت ها خیلی بلند باشد

۵_برای برداشتن راهنمایی در رنگ، از یک براش ناخالص استفاده کنید. این فرآیند به نام سررنگ نامیده می شود، و به شما کمک می کند پوشش خوب در حالی که به حداقل رساندن ظاهر قلم مو است. Brushstrokes به دلیل خشک شدن رنگ، مسطح خواهد شد، که یکی از دلایلی است که رنگ آهسته خشک کردن مهم است.

۶_صبر کنید تا رنگ به طور کامل خشک شود، قبل از تکرار این فرایند یک تا دو بار دیگر. بسته به رنگی که استفاده میکنید، و همچنین پایانهایی که میخواهید به دست بیاورید (بعضی از مردم میخواهند که دانه چوب را برجسته کنند؛ دیگران)، احتمالا میخواهید بیش از یک کت را اعمال کنید. قبل از پوشش نهایی رنگ، سطح کاغذ خشک شده را به آسانی با یک سندباکس بسیار خوب کار کنید. این پوشش کت خود را به سطح خوبی برای گرفتن بر روی.

۳٫آب بندی یا حفاظت از پایان

۱_برای حفظ رنگ در بالای چوب، تعیین کنید که آیا شما نیاز به یک سیلر یا پوشش پلاستیکی دارید. به عنوان مثال، بسیاری از رنگ ها در حال حاضر حاوی محافظتی هستند که رنگ را در برابر آب محافظت می کنند و به عنوان مثال، به این معنی که شما مجبور نیستید زمان بیشتری را صرف استفاده از محافظ ها به سطح چوب خشک خود کنید. با این حال برخی از افراد ممکن است بخواهند یک لایه حفاظتی بین چوب و آب و هوا را اضافه کنند، مخصوصا اگر چوب در خارج از منزل باشد.
انواع خاصی از سیلر ها و پوشش های پلاستیکی ممکن است با نوع خاصی از رنگ ها ارتباط برقرار نکنند. به عنوان مثال، رنگ لاتکس به معنی نفوذ و برخی از سیلرها است. اگر مطمئن نیستید که آیا شما باید رنگ خود را مهر و موم کنید یا چه رنگ هایی که با رنگ ها کار می کنند، از یک نماینده در فروشگاه نقره ای یا سخت افزار محلی بخواهید.
۲_سطح کف چوبی را با خشك كردن و جمع آوری هر یك كاغذ رنگی كامل كنید. تهیه ی چوب رنگی در این روش نباید به طور چشمگیری بر روی شفافیت رنگ یا ریزش رنگ تأثیر بگذارد.

۳_بسته به ترجیحات و جهت های بالای سر خود، تا سه کت سیلر یا پوشش پلاستیکی را اعمال کنید. منتظر بمانید تا سیلر و پالتو را خشک کنید، و اگر دستور داده باشید، ماسه را بپوشانید. تا زمانی که سازگاری مورد نظر به دست نیاید، تکرار کنید.

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب