نحوه ی رنگ کردن چوب با انواع رنگ| ضد آب کردن چوب|

نحوه ی رنگ کردن چوب

رنگرزی چوب می تواند برای پروژه های ساخت و ساز، کار ساخت و یا دلایل دیگر مفید باشد. چوب رنگرزی را می توان به روش های مختلفی انجام داد، اغلب با موادی که ممکن است در خانه موجود باشد می توانید انجام دهید. اگر بعد از ظهر تایم آزاد داشته باشید، می توانید این بلوک ها، مهره ها یا همان میز را به یک قطعه هنری چشم انداز تبدیل کنید.

استفاده از پودر رنگ:
سطح کار خود را پوشش دهید. بهتر است هر کجا که شما در حال کار با آن هستید را با یک پلاستیک (روزنامه ها ممکن است از طریق خیس شدن از بین برود) بپوشانید. دستان خود را نیز با دستکش لاستیکی ببندید اگر این کار را نکنید،انتهای پروژه را با انگشت های رنگی به پایان می رسانید.
موارد مورد نیاز جهت شروع کار:
یک ظرف برای هر رنگ رنگ
قلم موی رنگ آمیزی
آب گرم
اسپری پلی ¬ اورتان (اختیاری)

اطمینان حاصل کنید که چوب شما آماده رنگ آمیزی است. اگر شما با یک قطعه چوب ضایعات کار می کنید، بهتر است سطح صاف و تمیز باشد. اگر یک لاک الکل دارید، باید آن را بشویید و تا صیقلی شود.
چوب خریداری شده از فروشگاه های صنایع دستی (بلوک یا مهره ها، برای مثال) آماده است. اگر چوب هنوز خریداری نکرده اید و به دنبال آن هستید از یک فروشگاه بهبود خانه بپرسید آیا می خواهید آن را برای شما شستشو دهید.
همه بطری های رنگ را لکه کنید و هر یک را به یک ظرف بمالید. رنگ را با توجه به دستورالعمل های بسته بندی مخلوط کنید – احتمالا شما نیاز به ½ فنجان مایع رنگ یا ۱ جعبه رنگ پودر با ۲ فنجان آب بسیار گرم است. برای جلوگیری از واکنش با رنگ های رنگی در مایکروویو از کاسه شیشه ای یا سرامیک استفاده کنید و خوب هم بزنید.
اگر از روش غوطه وری استفاده می کنید، به همان مقدار رنگ با ۲ “quarts” از آب نیاز دارید (بسته به اندازه محصول شما).
انواع مختلفی از رنگ های چوب وجود دارد که وجود دارد، و برخی فقط لکه های چوب هستند. رنگ Rit، مانند نوعی که برای پارچه بخرید، یک رنگ عالی و آسان برای استفاده و ارزان برای چوب است که به طور گسترده در فروشگاه های صنایع دستی استفاده می شود.
یک قطعه چوب ضایعات را آزمایش کنید. یک قطعه چوب قراضه را بشکنید (یا از یک منطقه از چوب استفاده کنید که نمیتواند دیده شود) را به کاسه رنگ بکشید. آن را به مدت یک دقیقه یا دوبار خشک کنید زیرا آن زمان خیس تر است. اگر شما آن را دوست ندارید، رنگ یا آب بیشتری اضافه کنید.
این به شما رنگ نهایی دقیق نمی دهد، اما نزدیک می شود. همچنین به شما نشان می دهد که رنگ چگونه پخش می شود و نحوه رنگ کردن را برای به دست آوردن نگاهی که می خواهید قرار دهید.
چوب خود را رنگ کنید تعدادی از روش هایی که می توانید استفاده کنید وجود دارد:
روش براش یک فوم یا قلم مو محکم کنید یا یک پارچه قدیمی را در رنگ بکشید و آن را به طور مساوی بر روی سطح چوب خود بسط دهید. اگر رنگ بر روی چوب شما چکه می کند، می توانید آن را بلافاصله شل کنید. بگذارید آن را خشک و مجددا درخواست کنید.
روش غوطه وری چوب را به آرامی به رنگ تهیه کنید. به مدت طولانی برای رسیدن به رنگ دلخواه به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بپردازید. به یاد داشته باشید که رنگها خیلی خشکتر از آنها هستند که در هنگام خیس شدن ظاهر میشوند.
نگاهی به آب و هوا یکی از دو رنگ را انتخاب کرد تا یکی را بعد از دیگری بکار ببندد. با سایه روشن تر شروع کنید و اجازه دهید خشک شود. سپس سایه تیره تر را بگذارید و خشک کنید. پس از خشک شدن، به آرامی تمام قطعه را شسته و سایه روشن تر را در زیر قرار دهید. برنامه های کاربردی را در صورت لزوم تکرار کنید. پس از اتمام ساختن سایه ها، با سندباد یا پشم فولادی بپوشانید.
اجازه دهید کاملا خشک شود هنگامی که شما راضی است آماده است، چوب را از رنگ جدا کنید. آن را بر روی حوله های کاغذی یا دیگر سطوح مناسب که روی آن قرار ندارید خشک کنید. سپس، آن را برای یک بار به بهترین نتایج برسانید.
اگر مورد نظر، اسپری با پلی اورتان برای حفظ رنگ رنگ. پلی ¬ اورتان همچنین می تواند با یک برس جدید یا فوم استفاده شود. این امر می تواند مفید باشد اگر شیء چوب، از طریق استفاده مکرر از جمله ساییدگی و پاره شدن، مانند دانه های جواهرات، مورد استفاده قرار گیرد. [۲]
به یاد داشته باشید که این روش برای استفاده در اسباب بازی های کودک و یا سایر اشیاء که ممکن است در دهان قرار گیرد، امن نیست.
همه چیز را که نیاز دارید جمع آوری کن. این بزرگ به عنوان یک پروژه DIY در خانه است و یا حتی به عنوان یک پروژه craft با بچه ها – آبی رنگ مایع غیر

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب

سمی و سرگرم کننده و آسان برای استفاده است. در اینجا چیزی است که شما نیاز دارید:
قطعات چوب
آبرنگ مایع
کاسه، فنجان یا سینی یخ
کاغذ مومی
قلم مو (اختیاری)
کمی از هر رنگی را که میخواهید به یک جعبه، کاسه یا سینی مکعب یخ بخورید. سینی مکعب یخ مناسب است زیرا شما می توانید مقادیر کمی از هر رنگ را در هر ظروف کوچک قرار دهید، اما اگر شما نیاز به یک منطقه وسیع تر (برای غوطه دادن، و غیره) شما بهتر است با یک کاسه گسترده تر.
زیبایی آبرنگ مایع این است که خوب است برویم. هیچ مخلوط کردن یا گرم کردن لازم نیست. هنگامی که آن را ریختید، این همه چیزی است که شما باید انجام دهید. این طول می کشد خیلی طولانی تر از رنگ آمیزی غذا و ارزان تر نیز هست.
رنگ چوب را در حدود ۲-۳ ثانیه خیس کنید. این واقعا همه چیز است – حداقل در ابتدا. فقط چند ثانیه غوطه ور کنید و ببینید چه رنگی را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید: آن را خشک تر می شود سبک تر است.
این یک ایده بد نیست که در یک طرف شیب قرار بگیرد و چوب را روی یک طرف که هنوز رنگ نشده باشد خشک کند. سپس شما می دانید هر کدام از طرفی که روی آن قرار می گیرد، هنگام لقاح نیافته یا از دست ندهد.
اگر رنگ بیش از حد نور است، یک بار دیگر آن را چند ثانیه بشویید، با استفاده از یک کت دیگر.
رنگ را به همه قسمتهای جلد اعمال کنید. اگر نگران انگشتان دست خودتان هستید، یک جفت دستکش لاستیکی یا پلاستیکی قرار دهید. با این حال، آبرنگ های مایع بسیار آسان است اگر به سرعت به آن را شستشو.
این را نیز در نظر داشته باشید که برای اشیاء شما نیز وجود دارد. اگر آنها در معرض آب قرار گیرند، رنگ می تواند شروع به خاموش شدن کند – حداقل در نهایت. مهم است که آنها خشک شوند (خارج از آب و خارج از دهان).
اجازه دهید روی یک ورق کاغذ موم خشک شود. پس از رنگرزی، تمام قطعات را روی کاغذ موم قرار دهید تا خشک شود. صبح به عقب برگردید و ببینید اگر رنگ شما را دوست دارید. اگر نه، همیشه می توانید دوباره درخواست کنید.
فضای کاری خود را تنظیم کنید. قبل از انجام هر کاری با چوب، باید محل مناسب برای کار کردن داشته باشید، جایی که می توانید ظرف غذا بپوشید و مهم نیست. از یک میز یا یک سطح دیگر که برای کار راحت است استفاده کنید و به خوبی از برداشتن رنگ بر روی آن لذت ببرید. پوشش آن را با یک پارچه پلاستیکی یا برخی از سطح محافظ دیگر.
شما احتمالا می خواهید یک تی شرت قدیمی و برخی از دستکش های پلاستیکی یا لاستیکی را نیز قرار دهید.
پودر نوشیدنی را آماده کنید. با استفاده از دستکش لاستیکی برای جلوگیری از رنگ آمیزی دست و انگشتان خود، یک بسته از پودر نوشیدنی را برای ایجاد یک رنگ اضافه کنید. نسبت سایز آب به پودر را تا زمانی که سایه ای را که میخواهید دریافت کنید.
پودر نوشیدنی گیلاس بیرون می آید قرمز، انگور بنفش بیرون می آید، و غیره اگر شما می خواهید یک سایه تیره تر، عمیق تر، فقط اضافه کردن آب کمتر. شما همچنین می توانید رنگ (قرمز و زرد را نارنجی برای مثال) ترکیب کنید اگر رنگی که می خواهید در فرم طعم در دسترس نباشد.
بهترین استفاده از پودر نوشیدنی به عنوان رنگ شما؟ بوی خوشمزه است.
رنگ بر روی چوب رنگ کنید. با استفاده از قلم مو، رنگ را در همه جا بر روی چوب بکشید، هر کجا که نیاز به رنگ مورد استفاده قرار گیرد. آن را درست در بطری و میوه خیس نیز خیس. به یاد داشته باشید که آن را خشک تر می شود سبک تر، پس یک دقیقه صبر کنید تا ببینید که آیا شما نیاز به استفاده از یک کت یا دو دیگر.
شما احتمالا به چند لایه نیاز دارید، بنابراین صبور باشید. اطمینان حاصل کنید که کل چوب را پوشانید قبل از آن که بار دوم را روی آن قرار دهید تا رنگ را حتی حفظ کنید.
اجازه دهید چوب خشک شود منتظر ۱۶-۲۰ دقیقه پس از اینکه رنگ را به پایان رسانید. این زمان رنگ را برای چوب خیس می دهد. سپس چوب خشک کردن را در یک مکان آفتابی یا آفتاب قرار دهید تا سریعا خشک شود. هنگامی که آن زمان است، هنر شما آماده است.
رنگ را بررسی کنید وقتی چوب کاملا خشک شود، ببینید که آیا رنگ به اندازه کافی تاریک است یا خیر. اگر به اندازه کافی تاریک نیست، چوب را دوباره رنگ کنید.

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب

رنگ ضد آب چوب | رنگ مخصوص روس و ترمووود | رنگ چوب