آموزش رنگ کردن چوب با انواع رنگ برای ضد آب کردن چوب

ضد آب چوب با روغن

مرحله اول

چوب تصمیم بگیرید که روغن را استفاده کنید. سه روغن معمولی که برای ضد آب کردن چوب استفاده می‌شود عبارت‌اند از لاین، گردو و تونگ. روغن تنگ به طور معمول در بسیاری از محصولات تجاری یافت می‌شود.

روغن تنوان خام معمولاً گران تر از روغن های دیگر است، بنابراین معمولاً در پروژه های چوبی کوچک استفاده می‌شود.

روغن گردو همان محصولی است که شما در کنار روغن زیتون در فروشگاه مواد غذایی پیدا خواهید کرد. با توجه به آلرژی های مهره ای، روغن گردو نمی‌تواند به صورت تجاری استفاده شود.

روغن زیتون را می‌توان در اکثر تعمیرگاه های DIY خریداری کرد، اما بسیاری از این محصولات به صورت خام و آب پز شده‌اند.

روغن مایع روغن کنجد حاوی مواد خشک کننده فلزی است که سمی هستند.

شما هنوز هم می‌توانید از این محصول در تجهیزات پاسیو در فضای باز استفاده کنید، اما نباید از آن برای استفاده از غذا استفاده کنید.

روغن مایع روغن را می‌توان بدون مواد خشک کننده فلزی نیز خریداری کرد. اگر می‌خواهید کت‌های ایمن در جنگل‌های خاص مانند آشپزخانه خود

را در بالای سطح بالا قرار دهید، از روغن سویا استفاده کنید.

مرحله دوم ضد آب سازی چوب

نفت را بخرید. محدوده پروژه خود را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که سطوح چوبی شما می‌خواهید برای درمان با روغن. برای پروژه های بزرگ‌تر مانند عرشه پاسیو، در نظر گرفتن استفاده از لکه های بیرونی و انعطاف پذیری را در نظر بگیرید.

روغن برای اشیاء چوبی کوچک‌تر مانند تخته برش، میز، مقطع بالاتنه یا خفاش بیس بال مفید است.  یک لیست از سطوح که می‌خواهید درمان کنید.

این به شما کمک خواهد کرد که چقدر نفت را خریداری کنید. چیز خوبی در مورد درمان با روغن این است که روغن چندین سال خوب است.  چوب نفتی را که به بهترین وجه نیاز شما را تأمین می‌کند خریداری کنید. یک ظرف بزرگ روغن را بخرید بهتر است بیش از حد کم باشد.

مرحله سوم راه های ضد آب سازی چوب

یک مخلوط ایجاد کنید شما می‌توانید با مخلوط کردن روغن سرکه شربت سیب سرکه و سیب، یک درمان قوی تر و مهر و موم را ایجاد کنید. یک بخشی از روغن (تونگ، لاین، یا گردو)، یک قسمت روغن سیب زمینی و یک و نیم قسمت سرکه سیب را مخلوط کنید. این مخلوط ذخیره نفت شما را حفظ خواهد کرد و یک پایان پایدارتر را ایجاد خواهد کرد.  مخلوط مواد را در یک ظرف فلزی مانند یک ظرف قهوه خالی. مایعات را مخلوط کنید تا همه چیز مخلوط شود.  لازم نیست مخلوطی ایجاد کنید، اما بسیاری از علاقه‌مندان به چوب توصیه این نوع جواهرات را می‌دهند.

 

روش های ضدآب کردن چوب, ضد آب کردن چوب با روغن, چوب ضد آب, چگونه چوب را ضدآب کنیم, راه های ضد آب سازی چوب, آبگریز کردن چوب,چوب آب گریز

 

مرحله چهارم ضد آب سازی

قبل از اعمال روغن، چوب را آماده کنید. هر گونه عیوب سطحی بعد از روغن اعمال خواهد شد. مخلوط روغن یا روغن تمام رنگ های چوب را برجسته می‌کند. از هر نوع نقصی که از سطح قابل مشاهده است، از کاغذ یا کاغذ فلزی استفاده کنید. تا زمانی که چوب به نظر میرسد، با کاغذ یا فایل کاغذی تکه تکه شوید.  تمام سطوح را با شن و ماسه شن و ماسه (۲۲۰) شسته کنید. این سطح را برای جذب روغن آماده می‌کند.
قبل از استفاده از روغن، منطقه را بشویید و یا قبل از استفاده از روغن، پارچه های خشک را بردارید. چوب قبل از درمان با روغن خشک می‌شود.

 

مرحله پنجم ضد آب کردن چوب

خودتان آماده کنید یک دستمال بدون پارچه را بپوشید و جوراب های دیگر را در نزدیکی نگه دارید. تکه تکه شدن پارچه ها، لبه های خشن را از بین می‌برد و در هنگام پخش روغن متوقف می‌شود. در هنگام حمل سیرتینتین و دیگر محصولات با رطوبت معدنی، دستکش لاستیکی ضخیم خود را قرار دهید. اولین کت را اعمال کنید مقدار کمی روغن را بر روی سطح پارچه قرار دهید. روغن را مستقیماً به چوب ندهید. روغن را با دانه از داخل به داخل بیرون ببرید.

مراقب باشید که روغن را در هنگام جذب کردن لمس نکنید. تمرکز بر گرفتن یک کت حتی. برای پاک کردن روغن از پارچه، به جای مالش دادن بیش از حد، روغن بیشتری مصرف کنید.

هر گودال ایستاده از روغن را ترک نکنید.

مرحله ششم ضد آب سازی چوب

کت را خشک کن. روغن برای قرار دادن در چوب ۳۰ دقیقه صبر کنید. برای پاک کردن روغن اضافی، سطح را با یک پارچه تمیز کنید. چوب را ترک کنید تا برای مدت ۲۴ ساعت، یا تا خشک شدن، درمان شود. ضد آب با روغن طولانی تر از ضد آب با سیلانت طول می کشد. سطح را با “۰۰۰۰” (بسیار خوب) پشم فولادی شستشو دهید.