رزین ضد آب و ضد خش پارکت و لمینیت چوبی

رزین ضد آب و ضد خش یکی از رزین های پر طرفدارد و پر کاربرد است که عمده استفاده آن در کفپوش ها می باشد . کفپوش های پارکت و لمینیت چوبی به دلیل در معرض ضربه بودن به سرعت دچار خط و خش میشوند که از کیفیت و زیبایی آن ها کاسته میشود به همین دلیل استفاده از رزین های ضد خش و ضد آب برای پارکت ها و لمینیت ها ملزوم است .

رزین ضد آب پارکت 

 

پارکت برای ماندگاری طولانی تر به مراقبت نیاز دارد . معمولا به دلیل نظافت و ریختن آب یا مواد غذایی روی سطح پارکت امکان خیس شدن آن بسیار بالاست هنگامی که سطح پارکت خیس  میشود ، آب به بافت پارکت نفوذ میکند و باعث شکستن ، پوسته پوسته شدن ، تبله کردن پارکت میشود برای  جلوگیری از تخریب پارکت بهتر است از رزین ضد آب استفاده کنید .

 

رزین ضد خش پارکت 

کفپوشهای چوبی اغلب به روشهای واضح خراشیده می شوند. دلایل مختلفی مثل پنجه سگ ، ضربات  ناشی از حرکت مبلمان و بر خورد اجسام تیز و غیره ……  ، خط و خش علاوه بر این که زیبایی کف را از بین میبرد ، اگر آب یا مواد غذایی روی کف پارکت بریزد در خط و خش ها فرو میرود که باعث بوی نامطبوغ و از بین رفتن همه ی سطح کفپوش میشود لذا برای جلوگیری از تعویض پارکت و هزینه های بیشتر مقرون به صرفه است که بعد از نصب پارکت از رزین ضد خش استفاده کنید.

 

رزین ضد آب و ضد خش لمینیت 

لمینیت هم نوعی کفپوش است که از نظر مقاومتی از پارکت بهتر است ولی در هر صورت به مرور زمان به علت تردد و استفاده روزانه دچار خط و خش می شود و در صورت نظافت نم و آب را به خود جذب میکند که تولید کنندگان و مصرف کنندگان لمینیت چوبی برای مقاومت بیشتر و جلوگیری از هزینه های زیاد از رزین ضد آب و ضد خش استفاده می کنند

 

ویژگی های رزین ضد آب و ضد خش پارکت و لمینیت چوب ArTeK Z4

 

 • مقاومت در برابر شرایط جوی و نور خورشید
 • براقیت بسیار بالا و جلا دهنده 
 • مقاوم در برابر خراش
 • آب گریز و روغن گریز (آسان تمیز می شود و لکه روی سطح ایجاد نمیشود )
 • مقاومت در برابر ضربه های سنگین 
 • ضد گرد و غبار
 • مقاوم در برابر نفوذ آب

 

کاربرد رزین ضد آب و ضد خش پارکت و لمینیت چوب ArTeK Z4

هنگامی که کفپوش ها ضد آب بشوند ، این بدان معناست که یک مانع اضافه شده که مانع از جذب  رطوبت در مدت زمان مشخص در درون  چوب می شود. مقاومت در برابر آب به این معنی است که تماس فوری با آب باعث خسارت نمی شود ، اما قبل از اینکه بتواند از سد عبور کند ، باید آب از بین برود.

به همین علت میتوان  از این محصول برای آشپزخانه ، زیرزمین و حتی حمام استفاده کرد .

همچنین به علت استحام و دارا بودن لایه های مستحکم و ضد خش  می توان  از کفپوش لمینیت در مناطق پر رفت و آمد خانه  و خانه های دارای حیوانات خانگی به خوبی استفاده کرد .

 

 عوارض ناشی از ضد آب و ضد خش نکردن پارکت ها و لمینیت  چوبی 

هنگامی که آب  به سطح چوبی و کفپوش تماس برقرار می کند رطوبت درون تخته و هسته تخته فرو می رود ، که سپس گسترش می یابد و پیچیده می شود. هنگامی که  به کفپوش ها آسیب برسد ، کفپوش به صورت غیر قابل برگشت آسیب می بیند و می تواند شروع به کپک زدن کند.

 

مزایا لاک پارکت و لمینیت چوب ArTeK Z4

لایه محافظتی که روی سطح کف پوش ایجاد می شود سالها از چوب در برابر ساییدگی روزانه جلوگیری می کند و تمیز کردن و نگه داری از چوب را بسیار اسان میکند ، مقاوم در برابر خراش است ، لاک پارکت و لمینت چوب  فوق العاده مقاوم در برابر لکه است.

لاک کمی نازک تر از سایر محصولات است ولی باعث می شود یک مهر و موم بادوام ایجاد شودکه چوب را از داخل آن محافظت می کند. برای به دست آوردن لایه براق خوش رنگ نیازی به استفاده از بیش از دو لایه نیست

. همچنین لاک کف پوش هم  گزینه ای از رنگ مات یا براق به شما می دهد اما در هر دو حالت جلوه ای طبیعی ، صاف و براق ایجاد می کند

 

کاربرد رزین ضد آب و ضد خش چوب 

رزین های ضد آب و ضد خش  معمولا برای کفپوش ها کاربرد دارند ولی برای اجسام و سازه های چوبی که در معرض آب و نور خورشید و رطوبت قرار دارند قابل استفاده هست .

 • پارکت
 • لمینیت
 • سازه ی چوبی در سرویس بهداشتی
 • سازه های چوبی در فضای باز

مطلب پیشنهادی : 

رزین اپوکسی ضد خش 


روش استفاده از رزین ضد آب و ض خش چوب 

قبل از اجرا  سطح کار را تمیز کنید ، سطح باید عاری از گرد و خاک ، نم ، آب و یا لکه ی کثیف و روغن باشد سپس رزین را ترکیب کنید و روی سطح اجرا کنید پس از یک ساعت سطح کاملا خشک شده است .

نکته : توجه داشته باشید که قبل از ترکیب رزین با کارشناسان ما تماس بگیرید تا تمامی مراحل اجرا را به درستی انجام دهید .

 

انواع رزین های ضد آب و ضد خش : 

 • رزین ضد آب و ضد خش اکریلیک
 • رزین ضد آب و ضد خش روغنی
 • رزین ضد آب و ضد خش اپوکسی
 • رزین ضد آب و ضد خش پلی اورتان

 

تفاوت رزین ضد آب و ضد خش ArTeK با رزین های ضد خش دیگر 

رزین های پایه روغنی قابلیت چسبندگی کمی دارند و به سطح چوب نمیچسبند

رزین های ضد آب و ضد خش  اکریلیک به علت پایه آب بودن قابلیت ضد خشی خود را از دست میدهند

رزین های پلی اورتان به دلیل قابلیت کشسانی . الاستیک (ژله ای ) درمواقع برخورد با ضربه آسیب دیده و جای جسم روی سطح می ماند

رزین های اپوکسی به دلیل سخت بودن و ضخیم بودن روی سطح قابلیت شکنندگی بسیار بالا دارند

ولی رزین ضد آب و ضد خش ArTeK Z4 به دلیل مقاوم بودن نیاز به اجرای با لایه ی ضخیم نیست ولی تمام منافذ چوب را بسته و مقاومت آن را در برابر عوامل مخرب افزایش داده.