راهنمای شناسایی چوب | روش های شناسایی چوب مرغوب |

راهنمای شناسایی چوب هنگامی که در تلاش برای شناسایی یک نمونه چوب، این مهم است که به خاطر داشته باشید محدودیت ها و موانعی که در حال حاضر در کار ما می باشد. قبل از شروع ، لطفا یک نگاهی به حقیقت پشت شناسایی چوب به نزدیک شدن به کار در یک ذهنیت مناسبی ؛ من این مقاله مربوط به نیاز به خواندن برای تمام کسانی که بازدید از سایت من با قصد شناسایی چوب در نظر بگیرند.

۱٫ تکرار آن است که در واقع چوب جامد. قبل از اقدام بیش از حد دورتر به مراحل باقی مانده ، آن را اولین بار نیاز به تایید می کنند که مواد در سوال این است که در واقع یک قطعه جامد چوب ، و نه یک کامپوزیت انسان ساخته شده یا قطعه ای از جنس پلاستیک ساخته شده برای تقلید چوب.

می توانید در پایان دانه می بینید؟ چوب تولید مانند ام دی اف، OSB، و خرده همه یک نگاه متمایز است در که تقریبا در همه موارد ، به راحتی قابل تشخیص از endgrain از چوب واقعی است. برای رشد حلقه – تشکیل شده توسط رشد سالانه یک درخت خواهد شد که – سادگی مرده که نمونه چوب در درخواست یک جامد، تکه واقعی از چوب گرفته شده از یک درخت است نگاه کنید.

آیا روکش شده ؟ اگر شما یک پانل بزرگ که دارای یک الگوی دانه تکرار آن را ببینید، ممکن است یک روکش. در چنین مواردی، یک لایه بسیار نازک از چوب واقعی است از یک درخت پوست کنده و متصل به یک بستر ؛ گاهی اوقات روکش می تواند یک قطعه تکرار مداوم به دلیل آن دوار قطعه قطعه کردن به تراشیدن لایه روکش به عنوان تنه درخت است ماشین آلات چرخید است. تصور آن که روکش چوب واقعی با یک دانه مجزا و بافت و صرفا یک قطعه از است چاپ پلاستیک شما ممکن است هنوز قادر به شناسایی چوبی روکش بیرونی در درخواست می شود، اما شما هنوز هم باید بدانند که آن را تنها یک روکش و نمی باشد. یک قطعه جامد از چوب است.

آیا رنگ و یا چاپ به مانند چوب نگاه می کنید؟ چند بار ، به خصوص در محیط به پانل های مسطح در اندازه بزرگ برای مبلمان، یک قطعه از خرده و یا ام دی اف است یا چند لایه با یک تکه پلاستیک ، چوب، رنگ، و یا به سادگی رنگ به مانند دانه چوب است. بسیاری از داخلی تخته کف چوب جنگلی امروز نمونه های خوبی از این محصولات شبه چوب : آنها اساسا یک ماده انسان ساخته شده ساخته شده از خاک اره ، چسب، رزین و پلاستیک با دوام.

۲٫ در رنگ دانه است. برخی از سوالات را به سرعت از خود بپرسید: آیا رنگ چوب طبیعی، و یا آن را رنگ آمیزی ؟ در صورتی که حتی یک فرصت است که رنگ طبیعی نیست وجود دارد ، شانس افزایش یافته است که کل تلاش شناسایی چوب بیهوده خواهد بود .

آیا هوای یا زنگار ؟ بسیاری از جنگل ها، زمانی که در خارج در عناصر چپ، تمایل به نوبه خود یک رنگ خاکستری شیرین و مطلوب. همچنین، حتی داخلی چوبی نیز در یک زنگار آن را به عنوان را می کشد سنین : برخی از جنگل تاریک یا به رنگ قرمز، و برخی حتی سبک تر و یا رنگ خود را از دست . اما در بیشتر قسمت ها ، چوب تمایل به تیره با سن.

آیا ممکن است به شن و ماسه یا هواپیما هیئت مدیره برای دیدن رنگ طبیعی خام از چوب؟ پایه قابل پیش بینی ترین برای استفاده از زمانی شناسایی چوب در حالت تازه سمباده است. این حذف شانس یک لکه یا پیری طبیعی تحریف تشخیص رنگ چوب.

۳٫ در الگوی دانه است. اگر چوب ناتمام است، پس از آن در بافت دانه است. خودتان این سوالات را بپرسید:

آیا چوب را باز، بافت متخلخل؟ ترین سوزنی برگان خواهد شد، تقریبا کاملا بدون دندانه دانه صاف، در حالی که بسیاری از پهن برگان مشترک دارند یک ساختار منافذ باز، مانند بلوط یا ماهون؛ هر چند برخی از پهن برگان است که همچنین به لمس صاف و نرم هستند، مانند افرا وجود دارد.

شما می توانید بگویید اگر چوب quartersawn یا plainsawn است؟ با مشاهده الگوهای دانه، چند بار شما می توانید بگویید که چگونه هیئت مدیره از درخت قطع شد. برخی از گونه های چوبی الگوهای دانه به طور چشمگیری متفاوت از plainsawn به سطوح quartersawn. به عنوان مثال، در سطوح quartersawn خود، Lacewood الگوهای توری بزرگ، بلوط بلورهای، و افرا دارای ویژگی “بلوک قصاب” ظاهر. آیا شکل و یا ویژگی های غیر معمول، مانند برون چوب، مجعد و یا دانه های وحشی،

معرق کاری / گره، و غیره وجود دارد؟ برخی از گونه های چوب دارای شکل است که بسیار شایع تر از در دیگر گونه ها: به عنوان مثال، شکل یخ در افرا نرم نسبتا شایع است، و فر معمولا به خوبی تلفظ و نزدیک به هم. اما وقتی که توس یا گیلاس دارای دانه در اشکال مختلف، آن است که اغلب بیشتر بسیار کمتر و فر دورتر از هم جدا فاصله.

۴٫ وزن و سختی از چوب در نظر بگیرید. اگر این امکان وجود ، انتخاب قطعه ای از چوب و یک حس از وزن خود را ، و آن را نسبت به دیگر گونه های چوبی شناخته شده است. سعی کنید درآوردن لبه با ناخن خود را برای دریافت یک حس سختی آن است. اگر شما از یک مقیاس ، شما می توانید اندازه گیری طول، عرض و ضخامت چوب را، و ترکیب آنها برای پیدا کردن چگالی چوب. این می تواند به نسبت به دیگر قرائت تراکم پیدا شده است در پایگاه داده مفید است. هنگام بررسی چوب در سوال، آن را نسبت به دیگر گونه های چوبی شناخته شده است، و خودتان این سوالات را بپرسید:

آیا چوب خشک؟ چوب از درختان تازه قطع، و یا چوب است که در یک محیط بسیار مرطوب ذخیره شده است را رطوبت بسیار بالا است. در برخی از قطعات و الوار، رطوبت می تواند برای بیش از نیمی از کل وزن چوب را به خود اختصاص! به همین ترتیب، چوب است که در شرایط بسیار خشک رطوبت نسبی کمتر از ۲۵٪ ذخیره شده است به احتمال زیاد احساس سبک تر از حد متوسط است.

چگونه وزن چوب را در مقایسه با گونه های دیگر؟ با توجه به اندازه هیئت مدیره، چگونه وزن خود را نسبت به دیگر جنگل معیار؟ آیا سنگین تر از بلوط؟ آیا سبک تر از کاج؟ در شماره وزن برای چند گونه چوب که نزدیک به شما هستند نگاه کنید، و همگی تقریبی وزن آن است.

چوب چقدر سخت است؟ بدیهی سوزنی برگان تمایل به نرم تر از پهن برگان، اما سعی کنید به یک حس چگونه آن را به دیگر جنگل شناخته شده مقایسه می کند. تراکم و سختی هستند از نزدیک مرتبط است، بنابراین اگر چوب سنگین است، آن را به احتمال زیاد سخت بیش از حد. اگر چوب بخشی از یک آیتم به پایان رسید که شما به اندازه کافی نمی تواند وزن است، شما ممکن است قادر به تست سختی توسط درآوردن آن را در یک منطقه کم رنگ. همچنین، اگر آن را در یک تکه از مبلمان استفاده می شود، مانند یک میز، یک ایده کلی از سختی آن را می توان با تعداد و عمق مغار ارزیابی / ضربه در قطعه با توجه به سن و استفاده از آن. میز ساخته شده از کاج خواهد فرورفتگی بسیار عمیق تر از یک میز ساخته شده از چوب بلوط است. علاوه بر این، شما همیشه می توانید به “تست ناخن انگشت” به عنوان یک شاخص سختی خشن را امتحان کنید: پیدا کردن یک لبه واضح از چوب، و با ناخن خود سعی کنید به فشار در عنوان سخت به عنوان شما می توانید و ببینید که اگر شما قادر به ایجاد یک دندانه در حال چوب.

۵٫ منبع در نظر بگیرید. بسیاری از ما عقل سلیم و منطق را فراموش کرده ام زمانی که تلاش برای شناسایی چوب. اگر شما یک تکه از مبلمان آمیش از پنسیلوانیا کردم، شانس هستند بیشتر احتمال دارد که چوب را از چیزی شبیه به سیاه گردو یا گیلاس، و ها Wenge آفریقایی و یا Jatoba ساخته شده است. شما ممکن است آن را “پروفایل چوب،” اما گاهی اوقات می پرداخت که کمی تعصب که آن را به شناسایی چوب می آید. چند سوال رایج حس از خود بپرسید که تلاش برای شناسایی یک قطعه چوب:

از کجا آمده؟ دانستن به همان اندازه که شما می توانید در مورد منبع از چوب، حتی کوچکترین جزئیات-می تواند مفید باشد. اگر چوب از توده ای از چوب و یا یک کارخانه چوب که در آن تمام قطعات از درختان پردازش به صورت محلی شدند، پس از آن گونه بالقوه بلافاصله محدود است. اگر چوب از یک سازنده از مبلمان عتیقه، و یا یک قایق ساز، و یا یک نجار تر و تمیز آمد: هر یک از این مشاغل تمایل به استفاده از گونه های خاصی از جنگل بسیار بیشتر از دیگران است، ساخت یک حدس منطقی بسیار ساده تر.  

چند ساله است؟ همانطور که با منبع چوب، سن خود را نیز در مقاصد شناسایی کمک خواهد کرد. نه تنها آن را برای تعیین اینکه آیا چوب باید توسعه داده اند یک زنگار طبیعی کمک کند، اما آن را نیز به گونه های خاصی که در زمان های مختلف در تاریخ شایع تر بودند نشان می دهد. به عنوان مثال، بسیاری از گیتار آکوستیک ساخته شده قبل از سال ۱۹۹۰s پشت اقاقیای برزیلی برجسته شده است، اما با توجه به محدودیت های CITES قرار داده شده بر که گونه، شرق بلسان بنفش هندی بسیار شایع تر بر روی گیتار جدیدتر تبدیل شده است.

قطعه ای از چوب چقدر است؟ برخی از گونه های درختان معمولا بسیار کوچک و چند حتی در نظر گرفته می درختچه-در حالی که دیگران از کاملا بزرگ است. به عنوان مثال، اگر شما یک پانل بزرگ و یا بخش از چوب که کاملا سیاه و سفید، شانس آن را هم رنگ، رنگ، و یا رنگ آمیزی: Gaboon آبنوس و گونه های مرتبط معمولا بسیار کوچک و بسیار گران است.

استفاده مورد نظر از چوب چیست؟ نگران نباشید، دانستن اینکه چه چیزی چوب-زمانی که در رابطه با که از کجا آمده و چند ساله است، می تواند به شما سرنخ بسیاری از برای کمک به شناسایی آن را در نظر گرفته بود. در برخی از برنامه های کاربردی، گونه های چوبی خاص بسیار فراوان تر از دیگران استفاده می شود، به طوری که شما می توانید حدس تحصیل به گونه چوب بر اساس برنامه که در آن از آن استفاده شد است. به عنوان مثال: بسیاری از خانه های قدیمی تر با طبقه چوب جنگلی جامد معمولا استفاده می شود یا قرمز بلوط یا سخت افرا؛ بسیاری از قطعات مبلمان آنتیک برجسته quartersawn بلوط سفید؛ بسیاری از ویولون داشته تاپس صنوبر؛ بسیاری از موارد گنجه استفاده معطر سرو قرمز، و غیره. در حالی که این تضمین ۱۰۰٪ نیست، “پروفایل” چوب در درخواست کاهش تعداد مظنونین احتمالی و کمک در استنباط گونه درست کمک خواهد کرد.

۶٫ یافتن ایکس عامل. گاهی اوقات، پس از تمام ویژگی های طبیعی از یک نمونه در نظر گرفته شده، هویت چوب در سوال این است که هنوز هم مشخص نیست. در این موارد، به خصوص در شرایطی که در آن یک نمونه به تنها چند باقی مانده ممکن تنگ شده است، انتخاب، آن را گاهی مفید در آزمون تخصصی و سایر دارایی های باریک تر از شناسایی به ارمغان بیاورد. تکنیک ها و توصیه های زیر لزوما باید یک برنامه گسترده ای در ابتدا مرتب سازی گونه های چوبی و از بین بردن بخش های بزرگی از گونه های چوبی، اما به احتمال زیاد استفاده تنها به عنوان یک گام نهایی در شرایط شناسایی ویژه باشد.

بو: باور کنید یا نه، هیزم تازه ماشین می توانید عطر و بوی بسیار شناسایی شود. هنگامی که چشم ها و دست خود را کاملا نمی تواند یک پاسخ قطعی، گاهی اوقات بینی خود را می توانید. با فرض اینکه لکه، پایان، و یا ماده نگهدارنده بر روی و یا در چوب وجود دارد، به سرعت شن و ماسه، دیدم، و یا در غیر این صورت دستگاه یک بخش از چوب در سوال، و بوی عطر. اگر چه عطر جدید می تواند بسیار دشوار به بیان در کلمات، چند بار عطر و بوی یک چوب ناشناخته ممکن است شبیه به سایر عطر شناخته شده است. به عنوان مثال، Rosewoods (Dalbergia spp.) به هستند تا برای بوی مشخص است که یادآور گل رز به نام. هر چند دشوار به طور مستقیم در ارتباط هستند، با اندازه کافی عطر تجربه دست اول می توانید یک وسیله به یاد ماندنی و قدرتمند شناسایی چوب است.

فلورسانس : در حالی که جنگل های خاصی می تواند تحت شرایط نور طبیعی به نظر می رسد اساسا به یک دیگر یکسان ، هنگامی که به برخی از طول موج های مانند کسانی که در blacklights – چوب جذب و نور منتشر می کنند در طول موج های مختلف (قابل مشاهده) قرار گرفته است. این پدیده به عنوان فلورسانس شناخته شده است، و جنگل های خاص می تواند با حضور یا عدم حضور کیفیت فلورسنت خود متمایز کرده است. یک سلاح مخفی در شناسایی چوب برای اطلاعات بیشتر: فلورسانس مقاله را ببینید.

تست شیمی : تنها تعداد کمی از تست های شیمیایی به طور منظم بر روی چوب استفاده می شود، که اکثر آنها بسیار تخصصی هستند و برای کمک به تشخیص گونه به راحتی اشتباه با یکدیگر توسعه یافته بودند وجود دارد. آنها با تشخیص تفاوت در ترکیب مواد استخراجی چوب درون کار . یک ماده شیمیایی (به نام یک معرف ) است که معمولا در آب حل و اعمال شده به سطح چوب : سطح است و سپس برای هر نوع واکنش شیمیایی ( و همراه تغییر رنگ ) که ممکن است رخ دهد مشاهده شده است. دو تا از مفید ترین آزمون هستند که به معنای جدا قرمز و سفید بلوط، و قرمز و سخت افرا می باشد.

درون چوب استخراجی شستشوی: گاهی اوقات یک گونه چوب خواهد مواد استخراجی چوب درون خواهد شد که به آسانی در آب leachable و قادر به آشکارا تنتنج محلولی از آب یک رنگ خاص است. به عنوان مثال، مواد استخراجی چوب درون موجود در اوسیج نارنجی (از Maclura pomifera) حاوی رنگ زرد قهوه ای است که محلول در آب است. (این می تواند گاهی اوقات به قول مشاهده می شود زمانی که چوب را با یک چسب بر پایه آب چسب: چسب را فشار کردن غیر معمول پر جنب و جوش به رنگ زرد است) در یک آزمایش رنگ عصاره آب ساده، تراشه چوب را با آب در یک ویال، لوله آزمایش، و یا دیگر ظرف مناسب کوچک مخلوط شده، و رنگ از آب بعد از چند دقیقه مشاهده شده است. اگر مواد استخراجی چوب درون با آب leachable، پس از آن یک تغییر رنگ مربوط به سرعت باید رخ دهد. علاوه بر اوسیج نارنجی (از Maclura pomifera)، تیر چوبی درخت بلوط (Intsia SPP.)، و Rengas (Gluta spp و SPP Melanorrhoea.) نیز برای مواد استخراجی چوب درون آسانی leachable آنها اشاره کرد. چرا که این اموال کاملا غیر معمول است، می تواند در خدمت به سرعت افتراق این جنگل از دیگر lookalike

۷٫ در endgrain نگاه . شاید هیچ روش دیگر برای شناسایی دقیق از چوب به عنوان مفید و قطعی به عنوان سؤال بزرگ از endgrain است. اغلب، آن را به ارمغان می آورد فرآیند شناسایی از یک بیشتر بصری، روند غیرعلمی به یک روش قابل پیش بینی ، قابل تکرار و قابل اعتماد. نگاهی به endgrain با یک ذره بین باید یک هنر مبهم و یا باطنی. در بسیاری از موارد ، آن را تقریبا عنوان ساده به عنوان بررسی کاغذ روزنامه کوچک در زیر ذره بین است. سه اجزای لازم به درو مزایای کامل موجود در endgrain وجود دارد:

۱٫ سطح آماده شده است. در هنگام کار با چوب در اکثر ظرفیت ، آن را به سرعت آشکار شد که سطوح endgrain تقریبا به عنوان تعاونی و یا به راحتی به عنوان سطوح به صورت دانه کار کرده است. با این حال ، در این مورد ، آن را کاملا مهم است که یک سطح endgrain روشن و تصفیه شده به دست آمده است . برای یک نگاه سریع یک نمونه چوب نرم، یک چاقو یا تیغ تیغه بسیار تیز می تواند برای یک تکه تازه از endgrain . با این حال، در بسیاری از گونه متراکم تر ، به خصوص در پهن برگان گرمسیری، یکی از بهترین راه برای به دست آوردن یک دیدگاه endgrain روشن است از طریق سنباده سخت کوش . آن را معمولا بهترین برای شروع با یک برش اره نسبتا صاف ( به عنوان از یک تاج دندانه ریز تیغ اره ) و ادامه از طریق بلغور، با شروع در حدود ۱۰۰ ، و کار تا حداقل ۲۲۰ یا ۳۲۰ شن، ترجیحا برای تمیزترین نمایش بالاتر .

۲٫ ذره بین است. لازم نیست گران است، اما هر ابزار است برای مشاهده endgrain باید قدرت بزرگنمایی کافی استفاده می شود. در بیشتر موارد ، تا ۱۰x بزرگنمایی ایده آل است ، با این حال ، هر چیزی در محدوده ۸ تا ۱۵X بزرگنمایی باید مناسب برای مشاهده endgrain باشد. ( ذره بین استاندارد معمولا در محدوده ۲ تا بزرگنمایی ۴X . ) این بلندگو قوی تر، تجهیزات برای طرح ریزی گاهی اوقات به نام ، معمولا یک منطقه در حال مشاهده کوچکتر از ذره بین استاندارد است. مدل های با خیال باف در چراغ، و یا در حال مشاهده بزرگتر ساخته شده است در حق بیمه در دسترس سطوح هستند. اما مدل های اساسی ترین معمولا تنها چند دلار است.

۳٫ چشم آموزش دیده. عنصر سوم که به منزله یک معاینه endgrain مناسب است که به سادگی دانستن اینکه چه چیزی به دنبال. در تجزیه و تحلیل الگوهای، رنگ ها، اشکال، و فاصله از ویژگی های مختلف تشریحی، است یک انبار واقعی از اطلاعات در endgrain همه انتظار برای قفل وجود دارد. حال، اگر این عناصر اشاره شده نیست و به دست، به مجموعه ای از ویژگی به سادگی مثل یک آشفته بازار نامفهوم به نظر می رسد. نظم و انضباط از شناخت ویژگی های endgrain تشریحی است به راحتی در چند جمله و یا حتی چند پاراگراف خلاصه، اما با این وجود به فرآیند شناسایی حیاتی است. برای این منظور، یک نگاه در عمق باید به دسته بندی های مختلف، بخش، و عناصر را تشکیل میدهند شناسایی چوب endgrain در سطح ماکروسکوپی داده شده است. (در این راستا، ماکروسکوپی نشان دهنده آنچه می توان با دیده کم شده، تا ۱۰x لنز بدون دست کمک یک میکروسکوپ-نه به سادگی آنچه که می توان با چشم غیر مسلح دیده می شود.) از آنجا که آناتومی بین سوزنی برگان و پهن برگان تا متفاوت است، هر نظر گرفته خواهد شد و به طور جداگانه مورد بررسی قرار:

آناتومی چوب سخت Endgrain

آناتومی چوب نرم Endgrain