انواع چوب| انواع چوب های سخت | انواع چوب های نرم | کاربرد انواع چوب | خصوصیات انواع چوب |

انواع چوب

هرچه بیشتر در مورد ویژگی های منحصر به فرد چوب و منبع آن می دانیم، بهتر است بتوانیم درجه حرارت و زیبایی را که به رنگ روزانه ما به ارمغان می آورد، درک کنیم. مبلمان ساخته شده از چوب یکی از چیزهایی است که در جهان وجود دارد که همه افراد می توانند داشته باشند و می دانند که تنها فردی در جهان هستند که دارای الگوی دانه خاص و زیبایی ذاتی آن است. هر الگوی دانه یک شاهکار منحصر به فرد از طراحی، بافت و شکوفایی است. حتی آنچه بعضی از آنها ممکن است به عنوان یک نقص، مانند یک گره یا سایر ضایعات طبیعی دیده شوند، می توانند زیبایی و شخصیت بیشتری را برای هر نوع مبلمان مورد نظر اضافه کنند.

طبقه بندی چوب از لحاظ تاریخی همیشه چوب سخت است؛ هر درخت نگهدارنده برگ و چوب نرم؛ هر درخت درخت مخروط. این اصطلاحات می تواند گیج کننده باشد زیرا برخی درختان درخت برگ می توانند چوب بسیار نرم داشته باشند و برخی از درختان مخروطی می توانند جنگل های بسیار سخت داشته باشند. برای ایجاد این راحت تر، در زیر شما یک لیست از انواع درخت، طبقه بندی و سپس خصوصیات چوب خاص را پیدا خواهید کرد.

دو طبقه چوب اولیه وجود دارد. چوب انتخاب کیفیت عالی برای استفاده است زمانی که ظاهر شدن و اتمام چوب مهم و معمول است که دارای نقص هایی است که برای ساخت و ساز و پروژه های عمومی استفاده می شود. نمرات انتخاب چوب عبارتند از: B و Better grade، که دچار ضخیم شدن یا نازک شدن است؛ C کلاس را انتخاب کنید که دارای نقایص جزئی مانند گرههای کوچک است؛ D را انتخاب کنید که دارای نقایص بزرگتر است که می تواند توسط رنگ پنهان شود. نمرات چوب معمولی درجه ۱ درجه ای است که شامل گره های تنگ و ضایعات جزئی است. درجه ۲ که دارای گره های بزرگتر و بزرگتر است. درجه ۳ درجه است که گره های گره، knotholes، و معایب دیگر. شماره ۴ درجه است که کم کیفیت و درجه ۵ که در آن ظاهر مهم نیست.

انواع چوب

چوب سخت

بلوط: چوب بلوط بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. بیش از ۶۰ نوع بلوط در ایالات متحده وجود دارد که می توان آن را به دو نوع اساسی تقسیم کرد. سفید و قرمز. انواع قرمز نیز به عنوان بلوط سیاه (اشاره به پوست آن) شناخته شده است.

خواص: بلوط چوب سخت سنگین، قوی و سبک رنگی است. این حلقه متخلخل است، به دلیل این واقعیت که عروق رسانای بیشتر و بزرگتر در اوایل تابستان، و نه بعدا قرار داده می شود. حلقه های برجسته و منافذ بزرگ، بلوط و بافت دوره و دانه برجسته را به بلوط می رسانند. بلوط نیز دارای پرتوهای مادولاری قابل ملاحظه ای است که می تواند به عنوان “دانه” در سه ماهه بلوط بلوط دیده می شود.

استفاده: بلوط محبوب ترین چوب استفاده می شود برای ساخت طرح های آمریکایی و انگلیسی کشور. همچنین برای تولیدات گوتیک و ویلیام و مریم، و همچنین بسیاری از قطعات انتقالی و معاصر استفاده می شود.

انواع چوب

MAPLE: 115 گونه از افرا وجود دارد. تنها ۵ گونه تجاری مهم در ایالات متحده رشد می کنند. دو تا از پنج گونه گیاهان سنگ سخت و افرا است.

خواص: افل بسیار سخت و مقاوم به شوک است که اغلب برای کف بولینگ استفاده می شود. منافذ منتشر شده به طور مساوی به چوب چوب بافت خوب و حتی دانه می دهد. افرا دارای دانه های در حال انبوه است که اغلب برای پشت بافهای ویولون استفاده می شود (الگوی شکل گرفته به شکل افسونگی شناخته می شود). Burls، شکل برگ و پرچم های پرنده ای که در افرا یافت می شوند به طور گسترده ای برای روکش استفاده می شود. گفته می شود که چشم پرندگان در افرا به علت رشد ناگهانی است و بسیار نادر است.

استفاده: افل به طور گسترده ای برای مبلمان استعماری آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد، به ویژه در رده های متوسط ​​و ارزان قیمت. همچنین می تواند رنگ آمیزی برای شبیه سازی چوب گیلاس، که آن را شبیه است.

انواع چوب

Mahoggany: Mahogany، همچنین به عنوان هندوراس mahogany شناخته می شود چوب سخت استوایی بومی برای آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و آفریقا است. انواع مختلفی از گونه ها و گونه های مختلفی به این نام وجود دارد که با کیفیت و قیمت متفاوت است. به نظر میرسد که ماهان که از دریای کارائیب است، سختترین، قویترین و بهترین کیفیت است. سیاهههای مربوط به آفریقا، هرچند دارای چهره ای اند، دارای کیفیت کمی هستند. رنگ ماهون فیلیپین دارای یک رنگ مشابه است، اما در واقع کاملا از چوب ماهون نیست. این چوب چوب بسیار ارزشمند است، که کمتر قوی است، و نه زمانی که به پایان رسید و یا با دوام و یا زیبا.

خواص: ماهان است قوی، با ساختار منحنی یکنواخت و حلقه های سالم ضعیف است. این رنگ قرمز مایل به قهوه ای است و ممکن است نوار، نوار، نوار شکسته، طناب، موج دار، طناب، صدای فیشینگ و یا شکلات های قرص را نشان دهد. ارقام سرخ مایل به قرمز ماهرانه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار ارزشمند است. چوب ماهون چوبی بسیار عالی است و به خوبی برداشت می شود.

استفاده: ماهجونگ به طور گسترده ای در طراحی مجلات مبلمان تولیدی مجلل گورستان، امپراطوری و فدرال استفاده می شود. ماهون نیز در سبک های مختلف از نسخه های مبلمان ویکتوریا به معاصر استفاده می شود.

انواع چوب

چای: گیلاس در نیمۀ شرقی U.S. رشد می کند .. گاهی اوقات میوه میوه نامیده می شود. اصطلاح fruitwood نیز برای توصیف یک قهوه ای روشن در سایر جنگل ها استفاده می شود.

خواص: دانه متوسط، سخت، قوی، بسته بندی شده، نور به چوب قرمز قهوه ای، گیلاس مقاوم در برابر انحراف و چک کردن. آسان است برای حک کردن و لهستانی.

استفاده: ونیرهای گیلاس و جامدات در انواع مختلفی استفاده می شود. گیلاس به نام نوکیا انگلستان است و اغلب برای ساختن طرح های قرن هجدهم، استعماری و فرانسوی استفاده می شود.

انواع چوب

گردو: گردو یکی از انواع کابینت های متنوع و محبوب است. این در اروپا، امریکا و آسیا رشد می کند. انواع مختلفی وجود دارد.

خواص: گردو قوی، سخت و با دوام است، بدون اینکه بیش از حد سنگین باشد. این دارای ویژگی های چوبی عالی است و طول می کشد به خوبی. چوب سبک قهوه ای به شکل قهوه ای تیره و تیره است که دارای دانه ای مستقیم در تنه است. دانه های شیب دار در کنار ریشه ها قرار دارند و سینه های گردو اغلب از بین می روند و به عنوان منبع روکش بسیار شکل گرفته مورد استفاده قرار می گیرند. لکه های بزرگ معمول هستند. جامدات گردو و ونیرها طیف گسترده ای از ارقام را نشان می دهد، از جمله نوارها، طناب، طناب، کراوات، فر و بت. گردو اروپایی سبکتر و سبکتر از بافت گردوی آمریکایی سیاه است، اما در مقایسه با سایر محصولات دیگر.

استفاده: گردو در تمام انواع کارهای کابینت مناسب، به ویژه در تولیدات قرن بیست و هشتم استفاده می شود.

انواع چوب

ROSEWOOD: بسیار سخت است و دارای رنگ قهوه ای مایل به قرمز است. این معطر و معطر است. کار سخت است و لهستانی بالایی دارد. مورد استفاده در آلات موسیقی، موارد پیانو، دستگیره ابزار، پروژه های هنری، روکش و مبلمان.

انواع چوب

TEAK: تیک واقعی برای آسیای جنوب شرقی بومی است، اما گونه های مشابه چوب نیز در آفریقا رشد می کنند.

خواص و استفاده: تیک چوب سخت زرد تا قهوه ای تیره است که بسیار سنگین، قوی و با دوام است. اغلب به شدت نشان داده می شود، تیک می تواند ارقام سرخ مایل به قرمز، لکه دار یا افسانه ای را نشان دهد. این کار خوب است، اما به دلیل ارزش بالای آن، اغلب به عنوان روکش استفاده می شود. سبک های مدرن اسکاندیناوی و سبک های شرقی، اغلب از چوب ساقه ساخته شده اند.

انواع چوب

چوب های نرم

PINE: کاج چوب نرمی است که در اکثر نقاط نیمکره شمالی رشد می کند. بیش از ۱۰۰ گونه در سراسر جهان وجود دارد.

خواص: کاج چوب نرم، سفید یا زرد رنگ است که وزن سبک و مستطیل شکل و فاقد شکل است. آن در برابر کاهش و تورم مقاوم است. کاج گره اغلب برای اثر تزئینی استفاده می شود.

استفاده: کاج های اغلب برای مبلمان کشور یا والدین استفاده می شود. ترشی، سفید، رنگ و روغنکاری اغلب در این چوب استفاده می شود.

انواع چوب

ASH: 16 نوع خاکستر وجود دارد که در شرق ایالات متحده رشد می کند. از اینها، خاکستر سفید بزرگترین و تجاری ترین مهم است.

خواص: خاکستر چوب سخت و سنگین متخلخل چوب است. آن دارای دانه های برجسته ای است که شبیه به بلوط و یک رنگ قهوه ای سفید تا قهوه ای است. خاکستر می تواند از هیکوره (پیکان) متفاوت باشد که همچنین با نقاط سفید در تابوت تیره تر که با چشم غیر مسلح دیده می شود، شبیه است. طوقه های خاکستری دارای یک شکل پیچ خورده و یکپارچه هستند.

استفاده: خاکستر به طور گسترده ای برای فریم های ساختمانی و قطعات بخار براق استفاده می شود. این اغلب ارزان تر از چوب های مقرون به صرفه است.

انواع چوب

دزدی: در شرق ایالات متحده ۱۵ گونه هیکور وجود دارد که هشت مورد آن از لحاظ تجاری مهم هستند.

خواص: هیکوری یکی از سنگین ترین و سخت ترین جنگل های موجود است. پشته گونه ای از هیکره است که گاهی اوقات در مبلمان استفاده می شود. این دانه غلیظ بدون شکل بسیار دارد.

استفاده: چوب از هیکور برای قطعات ساختاری استفاده می شود، به خصوص در مواردی که قدرت و لایحه مورد نیاز است. وینر های تزئینی hickory نیز معمولا استفاده می شود.

انواع چوب

BEECH: راش آمریکایی تنها گونه ای است که در نیمۀ شرقی ایالات متحده رشد می کند.

خواص و کاربردها: راج چوب سخت، قوی و سنگین با منافذ های کوچک و پرتوهای بزرگ متشکل از آشکار است که ظاهری مشابه با افرا دارند. این چوب نسبتا ارزان قیمت، چوب قهوه ای قهوه ای مایل به قرمز و شکوفه های سبک است. راک اغلب برای فریم ها استفاده می شود، انواع گوناگون و پیچیده شده است. به طور معمول استفاده از چهار قطعه برش و نصف برش روکش راش انجام می شود.

انواع چوب

BIRCH: گونه های زیادی از درختان وجود دارد. توسن زرد بیشترین اهمیت تجاری دارد. درخت اروپایی دانه ریز، نادر و گران است.

خواص و کاربردها: توس یک چوب سخت سخت و سنگین و نزدیک به دانه های رنگی است که از چوب های قهوه ای یا قرمز مایل به قهوه ای رنگی و کرم یا چوب برنج استفاده می کنند. توس اغلب چرخشی یا تخت برش خورده است که الگوهای دانه ای مستقیم، فرفری و یا موج دار را تولید می کنند. آن را می توان رنگ آمیزی به مانند ماهون یا گردو.

انواع چوب

CEDAR: چند گونه از سدر در جنوب ایالات متحده، آمریکای مرکزی و جنوبی رشد می کند.

خواص و مصارف: سدر یک چوب نرم است که دارای رنگ قرمز قهوه ای با رگه های نور است. از ویژگیهای ضد آفتاب و آهک آن چوب معمولی برای کشیدن زیر و بشقاب، سینه و جعبه ساخته شده است. موارد ساده و قفسه های ذخیره سازی نیز از این نور، چوب شکننده ساخته شده است.

انواع چوب

REDWOOD: بومیان ایالات متحده آمریکا در اقیانوس آرام، درختان سرخ مایل به قرمز به بیش از ۳۰۰ فوت بلند و ۲۵۰۰ ساله می رسد.

خواص و کاربردها: بهترین چوب سرخ با کیفیت از چوب های چوبی ساخته شده است که مقاوم به زنگ زدگی به علت نور خورشید، رطوبت و حشرات است. این مورد برای ساخت مبلمان در فضای باز و تزئینی تزئینی استفاده می شود. سرخ مایل به قرمز یک شکل “خوشه ای از چشم ها” دارد. آنها نادر و با ارزش هستند.

انواع چوب

HEMLOCK: سبک وزن، یکنواخت بافت. این دستگاه به خوبی عمل می کند و دارای مقاومت کم به فاسد شدن و غیر قابل تحمل است. مورد استفاده برای ساخت چوب، تخته، درب، تخته، تخته، کف پوش و جعبه.

انواع چوب

FIR: به راحتی کار می کند و به خوبی کار می کند. یکنواخت در بافت و غضروفی. دارای مقاومت کم به فاسد شدن مورد استفاده در مبلمان، درها، قاب ها، پنجره ها، تخته سه لا، روکش، کاردانی به طور کلی و تر و تمیز داخلی.

انواع چوب

SPRUCE: قوی و سخت است. خوب به پایان رسیده و دارای مقاومت کم به فاسد شدن است. انقباض متوسط ​​و سبک وزن دارد. مورد استفاده برای مستطیل و spars برای کشتی ها، هواپیما، جعبه، جعبه، کارخانجات عمومی و نردبان.